1808J0630124MDR
Mfr.Part #
1808J0630124MDR
Description
CAP CER 0.12UF 63V X7R 1808
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
0.12μF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J0630124MDR
Knowles Syfer 1808J0630124MDR
0.12μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630124MDR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J0630124MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm