1808J0630124JXT
Mfr.Part #
1808J0630124JXT
Description
CAP CER 0.12UF 63V X7R 1808
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
0.12μF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J0630124JXT
Knowles Syfer 1808J0630124JXT
0.12μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630124JXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808J0630124JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm