1808J0630120JFR
Mfr.Part #
1808J0630120JFR
Description
CAP CER 12PF 63V C0G/NP0 1808
1808 (4520 metric)
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
12pF
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J0630120JFR
Knowles Syfer 1808J0630120JFR
12pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630120JFR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808J0630120JFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm