1808J0630103MDT
Mfr.Part #
1808J0630103MDT
Description
CAP CER 10000PF 63V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Applications :
High Reliability
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
10000pF
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
1808J0630103MDT
Knowles Syfer 1808J0630103MDT
10000pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630103MDT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1808J0630103MDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm