1808J0630103JXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J0630103JXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 63V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10000pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1808J0630103JXR
Knowles Syfer 1808J0630103JXR
10000pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630103JXR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808J0630103JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm