1808J0630102JXR
Mfr.Part #
1808J0630102JXR
Description
CAP CER 1000PF 63V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
1000pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J0630102JXR
Knowles Syfer 1808J0630102JXR
1000pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630102JXR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808J0630102JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm