1808J0630102GCT
Mfr.Part #
1808J0630102GCT
Description
CAP CER 1000PF 63V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±2%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J0630102GCT
Knowles Syfer 1808J0630102GCT
1000pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630102GCT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808J0630102GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm