1808J0500820GCR
Mfr.Part #
1808J0500820GCR
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±2%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
82pF
Datasheets
1808J0500820GCR
Knowles Syfer 1808J0500820GCR
82pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0500820GCR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J0500820GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm