1808J0500472JCR
Mfr.Part #
1808J0500472JCR
Description
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
4700pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
1808J0500472JCR
Knowles Syfer 1808J0500472JCR
4700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0500472JCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808J0500472JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm