1808J0500472FCT
Mfr.Part #
1808J0500472FCT
Description
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
4700pF
Datasheets
1808J0500472FCT
Knowles Syfer 1808J0500472FCT
4700pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0500472FCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808J0500472FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm