1808J0500394JXR
Mfr.Part #
1808J0500394JXR
Description
CAP CER 0.39UF 50V X7R 1808
Capacitance :
0.39µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J0500394JXR
Knowles Syfer 1808J0500394JXR
0.39μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0500394JXR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808J0500394JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm