1808J0500334JDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J0500334JDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.33μF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1808J0500334JDT
Knowles Syfer 1808J0500334JDT
0.33μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0500334JDT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
1808J0500334JDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm