1808J0500332JDT
Mfr.Part #
1808J0500332JDT
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 1808
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±5%
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Temperature
Datasheets
1808J0500332JDT
Knowles Syfer 1808J0500332JDT
3300pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0500332JDT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
1808J0500332JDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm