1808J0500273JDR
Mfr.Part #
1808J0500273JDR
Description
CAP CER 0.027UF 50V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.027μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
High Reliability
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
1808J0500273JDR
Knowles Syfer 1808J0500273JDR
0.027μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0500273JDR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
1808J0500273JDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm