1808J0500221JXR
Mfr.Part #
1808J0500221JXR
Description
CAP CER 220PF 50V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
220pF
Datasheets
1808J0500221JXR
Knowles Syfer 1808J0500221JXR
220pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0500221JXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J0500221JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm