1808J0500220JCR
Mfr.Part #
1808J0500220JCR
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
22pF
Datasheets
1808J0500220JCR
Knowles Syfer 1808J0500220JCR
22pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0500220JCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J0500220JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm