1808J0500123KCT
Mfr.Part #
1808J0500123KCT
Description
CAP CER 0.012UF 50V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.012µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1808J0500123KCT
Knowles Syfer 1808J0500123KCT
0.012μF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0500123KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J0500123KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm