1808J0500120KFR
Mfr.Part #
1808J0500120KFR
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 1808
Capacitance :
12pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Datasheets
1808J0500120KFR
Knowles Syfer 1808J0500120KFR
12pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0500120KFR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808J0500120KFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm