1808J0250393GCT
Mfr.Part #
1808J0250393GCT
Description
CAP CER 0.039UF 25V C0G/NP0 1808
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
0.039µF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
1808J0250393GCT
Knowles Syfer 1808J0250393GCT
0.039μF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0250393GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J0250393GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm