1808J0250390MDR
Mfr.Part #
1808J0250390MDR
Description
CAP CER 39PF 25V X7R 1808
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
39pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
1808J0250390MDR
Knowles Syfer 1808J0250390MDR
39pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0250390MDR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
1808J0250390MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm