1808J0250273JXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J0250273JXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.027UF 25V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1808 (4520 metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
0.027μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1808J0250273JXR
Knowles Syfer 1808J0250273JXR
0.027μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0250273JXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J0250273JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm