1808J0250271JCT
Mfr.Part #
1808J0250271JCT
Description
CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
270pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J0250271JCT
Knowles Syfer 1808J0250271JCT
270pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0250271JCT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808J0250271JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm