1808J0160682KXR
Mfr.Part #
1808J0160682KXR
Description
CAP CER 6800PF 16V X7R 1808
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
6800pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808J0160682KXR
Knowles Syfer 1808J0160682KXR
6800pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0160682KXR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808J0160682KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm