1808J0100561KCT
Mfr.Part #
1808J0100561KCT
Description
CAP CER 560PF 10V C0G/NP0 1808
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
560pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J0100561KCT
Knowles Syfer 1808J0100561KCT
560pF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0100561KCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J0100561KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm