1808J0100391KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J0100391KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 390PF 10V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
390pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808J0100391KCT
Knowles Syfer 1808J0100391KCT
390pF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0100391KCT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1808J0100391KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm