1808GA680JATME
Mfr.Part #
1808GA680JATME
Description
CAP CER 68PF 2KV NP0 1808
Voltage - Rated DC :
2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68pF
Depth :
2.03mm
Height :
2.03mm
Thickness :
2.032mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Datasheets
1808GA680JATME
KYOCERA AVX 1808GA680JATME
68pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808GA680JATME Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 2kV allows it to function.
1808GA680JATME Features
a size/dimension of 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV