1808AC100JAT1A
Mfr.Part #
1808AC100JAT1A
Description
CAP CER 10PF 1KV X7R 1808
Depth :
2.03mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Voltage
Number of Pins :
2
Height :
2.032mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Thickness :
2.032mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Capacitance :
10pF
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
Datasheets
1808AC100JAT1A
KYOCERA AVX 1808AC100JAT1A
10pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808AC100JAT1A Overview
A program's size/dimension is 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 1kV, it is capable of operating.
1808AC100JAT1A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV