1808AA820KATME
Mfr.Part #
1808AA820KATME
Description
CAP CER 82PF 1KV NP0 1808
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Height :
2.03mm
Capacitance :
82pF
Thickness :
2.032mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.03mm
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808AA820KATME
KYOCERA AVX 1808AA820KATME
82pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808AA820KATME Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 1kV, it can be operated with a voltage of rated DC.
1808AA820KATME Features
a size/dimension of 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV