1808AA681KATME
Mfr.Part #
1808AA681KATME
Description
CAP CER 680PF 1KV NP0 1808
Depth :
2.03mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Thickness :
2.032mm
Capacitance :
680pF
Lead Free :
Lead Free
Dielectric :
C0G
Height :
2.03mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
Datasheets
1808AA681KATME
KYOCERA AVX 1808AA681KATME
680pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808AA681KATME Overview
This device's program size/dimension is 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 1kV can be used for operation.
1808AA681KATME Features
a size/dimension of 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV