180-026-203L031
Mfr.Part #
180-026-203L031
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26POS PNL MNT
Current Rating :
5A
Length :
39.2mm
Wire/Cable Gauge :
24 AWG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Filter Feature :
Housing Color :
Black
Pbfree Code :
yes
Number of Positions :
26
UL Flammability Code :
94V-0
Height :
9.93mm
Connector Style :
D-Sub, High Density
Flammability Rating :
Flange Feature :
Mating Side (4-40)
Termination :
Solder Cup
Lead Free :
Lead Free
Total Number of Contacts :
26
Gender :
FEMALE
Operating Temperature :
-50°C~100°C
Feature :
Shielded
Width :
12.6mm
Mount :
Free Hanging, Panel
Voltage - Rated AC :
500V
Mounting Type :
Panel Mount
Shell Size, Connector Layout :
2 DA A High Density
Datasheets
180-026-203L031
Introducing D-Sub Connector Assemblies NorComp 180-026-203L031 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-50°C~100°C, Mounting Type:Panel Mount, 180-026-203L031 pinout, 180-026-203L031 datasheet PDF, 180-026-203L031 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies NorComp 180-026-203L031 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.