17SUR-32S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
17SUR-32S
Manufacturer
JST
Description
CONN RCPT 17POS IDC 32AWG TIN
Manufacturer :
JST
Product Category :
Free Hanging, Panel Mount
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
yes
Series :
SUR
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Pitch :
0.031 0.80mm
Contact Finish :
Tin
Color :
Natural
Mixed Contacts :
No
UL Flammability Code :
94V-0
Contact Type :
Female Socket
Cable Termination :
IDC
Number of Positions :
17
HTS Code :
Termination Type :
IDC
Connector Type :
Receptacle
Option :
WITH CABLE ASSEMBLY
ECCN Code :
EAR99
Number of Rows :
1
Contact Material :
COPPER ALLOY
MIL Conformance :
No
Total Number of Contacts :
17
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DIN Conformance :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Filter Feature :
Wire Gauge :
32 AWG