173D226X9020XWE3
Mfr.Part #
173D226X9020XWE3
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V AXIAL
Voltage - Rated DC :
20V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
X
ECCN Code :
EAR99
Leakage Current :
3.5μA
JESD-609 Code :
e3
REACH SVHC :
Unknown
Published :
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Pbfree Code :
yes
Number of Pins :
2
Capacitance :
22µF
Number of Terminations :
2
Dissipation Factor :
6 %
Lead Diameter :
510 µm
Tan Delta :
0.06
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Size / Dimension :
0.180Diax0.420L 4.57mmx10.67mm
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Contact Plating :
Tin
Length :
10.67mm
Tolerance :
±10%