173D226X9015XWE3
Mfr.Part #
173D226X9015XWE3
Description
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL
Through Hole
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Manufacturer Size Code :
X
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Voltage - Rated DC :
15V
Tan Delta :
0.06
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
TANTALEX®, 173D
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Published :
Length :
10.67mm
Diameter :
4.57mm
Size / Dimension :
0.180Diax0.420L 4.57mmx10.67mm
Polarity :
Polar
Tolerance :
±10%
Capacitance :
22µF
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dissipation Factor :
6 %
Operating Temperature :
-55°C~125°C