173D226X9010WWE3
Mfr.Part #
173D226X9010WWE3
Description
CAP TANT 22UF 10% 10V AXIAL
Dissipation Factor :
6 %
Tolerance :
±10%
Dielectric Material :
Tantalum
Diameter :
4.57mm
Manufacturer Size Code :
W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tan Delta :
0.06
Capacitance :
22µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Size / Dimension :
0.180Diax0.345L 4.57mmx8.76mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
10V
Length :
8.76mm
Leakage Current :
0.0015mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C