173D226X9010WW
Mfr.Part #
173D226X9010WW
Description
CAP TANT 22UF 10% 10V AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
Published :
Polarity :
Polar
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter :
4.57mm
Leakage Current :
1.5μA
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Series :
TANTALEX®, 173D
Pbfree Code :
No
Manufacturer Size Code :
W
Tan Delta :
0.06
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Type :
Molded
Dissipation Factor :
6 %
Capacitance :
22µF
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.180Diax0.345L 4.57mmx8.76mm