173D226X9004VE3
Mfr.Part #
173D226X9004VE3
Description
CAP TANT 22UF 10% 4V AXIAL
Tantalum Capacitors
Lead Diameter :
510 µm
Terminal Shape :
Wire
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Packing Method :
Ammo Pack
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
22µF
Manufacturer Size Code :
V
Leakage Current :
700nA
Voltage - Rated DC :
4V
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Packaging :
Tape and Box (TB)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Dissipation Factor :
8 %
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Length :
7.37mm
Contact Plating :
Tin
Tan Delta :
0.08
Tolerance :
±10%