173D226X0010WW
Mfr.Part #
173D226X0010WW
Description
CAP TANT 22UF 20% 10V AXIAL
Tantalum Capacitors
Tan Delta :
0.06
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
10V
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.180Diax0.345L 4.57mmx8.76mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Dissipation Factor :
6 %
Capacitance :
22µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Polarity :
Polar
Feature :
GENERAL PURPOSE
Contact Plating :
Tin
Type :
Molded
Number of Terminations :
2
Lead Diameter :
510 µm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±20%
Leakage Current :
1.5μA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TANTALEX®, 173D
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Length :
8.76mm
Manufacturer Size Code :
W
Diameter :
4.572mm