173D225X0035WWE3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
173D225X0035WWE3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 35V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Dielectric Material :
Tantalum
Published :
Polarity :
Polar
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
2.2μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, 13 INCH
Type :
Molded
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.180Diax0.345L 4.57mmx8.76mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
35V
Lead Diameter :
510 µm
Length :
8.76mm
Mount :
Through Hole
Series :
TANTALEX®, 173D
ECCN Code :
EAR99
Leakage Current :
600nA
Number of Terminations :
2
Dissipation Factor :
3 %