173D225X0025VWE3
Mfr.Part #
173D225X0025VWE3
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 25V AXIAL
Leakage Current :
0.0005mA
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Length :
7.37mm
Series :
TANTALEX®, 173D
JESD-609 Code :
e3
Manufacturer Size Code :
V
Size / Dimension :
0.110Diax0.290L 2.79mmx7.37mm
Package / Case :
Axial
Diameter :
2.794mm
Type :
Molded
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Terminal Shape :
Wire
Tan Delta :
0.03
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Polarity :
POLARIZED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Capacitance :
2.2μF