173D157X0010YWE3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
173D157X0010YWE3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Dissipation Factor :
8 %
Capacitance :
150µF
Voltage - Rated DC :
10V
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.280Diax0.550L 7.11mmx13.97mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TANTALEX®, 173D
Mount :
Through Hole
Leakage Current :
10μA
Tan Delta :
0.08
Length :
13.97mm
Tolerance :
±20%