173D155X0015UWE3
Mfr.Part #
173D155X0015UWE3
Description
CAP TANT 1.5UF 20% 15V AXIAL
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Number of Terminations :
2
Length :
6.6mm
Size / Dimension :
0.095Diax0.260L 2.41mmx6.60mm
Voltage - Rated DC :
15V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Molded
Tan Delta :
0.04
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Polarity :
POLARIZED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Leakage Current :
0.0005mA
Capacitance :
1.5μF
Diameter :
2.413mm
Tolerance :
±20%