173D154X9035UWE3
Mfr.Part #
173D154X9035UWE3
Description
CAP TANT 0.15UF 10% 35V AXIAL
Polarity :
Polar
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
6.6mm
Series :
TANTALEX®, 173D
Diameter :
2.413mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tan Delta :
0.03
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Voltage - Rated DC :
35V
Type :
Molded
Manufacturer Size Code :
U
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e3
Published :
Size / Dimension :
0.095Diax0.260L 2.41mmx6.60mm
Capacitance :
0.15μF
Mounting Type :
Through Hole
Lead Diameter :
510 µm
Pbfree Code :
yes
Leakage Current :
500nA
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Dissipation Factor :
3 %
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Tolerance :
±10%