173D154X9035UE3
Mfr.Part #
173D154X9035UE3
Description
CAP TANT 0.15UF 10% 35V AXIAL
Manufacturer Size Code :
U
Dissipation Factor :
3 %
Voltage - Rated DC :
35V
Size / Dimension :
0.095Diax0.260L 2.41mmx6.60mm
Polarity :
Polar
Length :
6.6mm
Leakage Current :
500nA
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
0.15μF
Mounting Type :
Through Hole
Diameter :
2.413mm