173D126X9015W
Mfr.Part #
173D126X9015W
Description
CAP TANT 12UF 10% 15V AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Leakage Current :
1.4µA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
6 %
Lead Diameter :
510 µm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
12μF
Voltage - Rated DC :
15V
Published :
Termination :
Axial
Manufacturer Size Code :
W
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.180Diax0.345L 4.57mmx8.76mm
Voltage - Rated :
15V
Through Hole
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
8.763mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%