1722533112-12-L0
Mfr.Part #
1722533112-12-L0
Description
12" PRE-CRIMP 1856/19 BLUE
Product Category :
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Wire Gauge :
20 AWG
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Contact Finish :
Gold
Series :
Ultra-Fit
Color :
Blue
Contact End :
Socket to Cable (Round)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Gold
Number of Conductors :
1
Length :
12.0 304.8mm