1722533112-11-W0
Mfr.Part #
1722533112-11-W0
Description
11" PRE-CRIMP 1856/19 WHITE
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Rows :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Wire Gauge :
20 AWG
Contact Plating :
Gold
Color :
White
Series :
Ultra-Fit
Contact Finish :
Gold
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Length :
11.0 279.4mm