1722533112-11-G0
Mfr.Part #
1722533112-11-G0
Description
11" PRE-CRIMP 1856/19 GREEN
Contact Finish :
Gold
Color :
Green
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Published :
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Contact Plating :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Length :
11.0 279.4mm
Wire Gauge :
20 AWG