1722533112-10-R2
Mfr.Part #
1722533112-10-R2
Description
10" PRE-CRIMP 1855/19 RED
Product Category :
Number of Rows :
1
Number of Conductors :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Wire/Cable Gauge :
22 AWG
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Length :
10.0 254.0mm
Wire Gauge :
22 AWG