1722533112-10-G2-D
Mfr.Part #
1722533112-10-G2-D
Description
10" PRE-CRIMP 1855/19 GREEN
Gold
Number of Rows :
1
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
Ultra-Fit
Color :
Green
Length :
10.0 254.0mm
Contact Finish :
Gold
Number of Conductors :
1
Contact End :
Socket to Socket
Published :
Wire/Cable Gauge :
22 AWG
Wire Gauge :
22 AWG