1722533111-12-S2
Mfr.Part #
1722533111-12-S2
Description
12" PRE-CRIMP 1855/19 SLATE
Wire/Cable Gauge :
22 AWG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Number of Rows :
1
Number of Conductors :
1
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Contact Finish :
Gold
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Color :
Slate
Wire Gauge :
22 AWG
Length :
12.0 304.8mm